Cena uroczystości ślubnej

Całościowe przygotowywanie uroczystości ślubnej to mnóstwo pracy. Należy ją rozpocząć przynajmniej na rok przed tym wspaniałym dniem. Jeśli rozpoczniemy dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z całością przygotowań, jest niesamowicie spore. Aby jednak idealnie przygotować wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Co najczęściej kosztuje najwięcej?

Wynajęcie sali bankietowej.

To bez wątpienia największy koszt. Trzeba się z tym liczyć i decydować się na drogą salę na wesele, albo zdecydować się na tańszą, nie zawsze idealną.

Jedzenie.

Koszty jedzenia weselnego oczywiście zależą od od liczby zaproszonych gości. Im większa ilość gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, koniecznie powinno się niestety dopytać, czy określona suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Często za wybrane dania z menu weselnego, desery i ciasto, czy produkty alkoholowe, należy dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf na ślub i fachowiec, to wydawać by się mogło niesamowicie niewielkie koszty. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf.

to wydatki, które przekraczają tysiąc złotych, często osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego z reguły jest trochę mniejszy, nierzadko również będzie to kwota sięgająca tysiąca złotych.

Dekoracja sali dla gości i samochodu.

To oczywiście również małe wydatki. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę niemało. Planując dekorację sali i samochodu, dopytajmy w firmach, które zajmą się dekoracjami, jak duże będą wydatki z tym związane.

Ślub i wesele to niemałe koszty.

Uroczystość weselna to niemałe koszty które potrafią zaskoczyć. Powinniśmy mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach można odrobinę zaoszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować świetnie, bez zapłacenia wielu tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.